שאשאלה: בשנה שעברה שכרתי לראשונה דירה , הדירה עצמה הייתה מעל ביתו של בעל הבית כאשר מדובר בגג שנסגר לצורך דירה כעת אני כבר לא גר בדירה ואני נמצע בתביעה מול בעל הבית השאלה שלי היא כזאת – האם אני יכול לאתר באיזה שהוא מקום האם הבית הוא חוקי ? האם לבעל הבית היה אישור לסגור את הגג לצורך דירה ?

תשובה: ניתן לבדוק בעיריה במחלקת הנדסה/חריגות בניה.

שאלה: קניתי דירה מעוקלת ( העיקול נרשם על הערת אזהרה שהייתה קיימת לקבלן שעשה עיסקת קומבינציה עם בעל המגרש, הקבלן פשט את הרגל ונרשם העיקול) העיקול רשום למעלה מ-25 שנה יש לציין שהמעקל לא פעל לגביית חובו (למעלה מ-25 שנה) האם ניתן להסיר את העיקול ? האם העיקול התיישן ?

תשובה: קיימת פרוצידורה להסרת עיקולים ישנים בהתאם לחוק המקרקעין – אין צורך בפניה לבית המשפט.

שאלה: שלום רב, אני רכשתי בית שנבנה במסגרת עמותה לבניה מחבר העמותה. לצורך מחזור משכנתא התבקשתי ע"י הבנק להציג אישור זכויות ממנהל. במסמך אישור זכויות מופיעה הערה כי לפרטים מלאים יש לפנות לעמותה מכיוון שהיא הגורם המשכן. כאשר פניתי לעמותה קיבלתי תשובה ש"אנחנו לא חייבים לך שום דבר כי אתה לא חבר עמותה ולא מעניין אותנו מה רושם המנהל". רק לאחר ויכוח ארוך הצלחתי לקבל את המכתב הנדרש וגם נאלצתי לשלם על השירות. כמו כן ברכישת הבית קיבלתי מהמוכר מסמך שאומר ששולם סכום של 2000$ לעמותה בתמורה לרישום הבית בטאבו. בהקשר הזה יו"ר העמותה אמר שהוא לא מוכן לדבר איתי על זה בכלל. יש לי שתי שאלות: 1. האם אני אמור לקבל שירות מהעמותה בכל מה שקשור לבית למראות שאני לא חבר עמותה? 2. איך אפשר לגרום לעמותה לבצע את העברת הזכויות המלאה ורישום בטאבו. תודה מראש על התשובה.